Bez školy to išlo tiež

Na začiatku odbornosti predsa stojí škola. Škola, ktorá Vás vzdelá, pripraví, posunie na ceste za Vašou kariérou. Nie nadarmo sa predsa vraví, že na odbornú prácu treba odborníkov. Sú však ale prípady, kedy talent a nadanie je tak ohromné, že predčí aj skutočnosť, že človek sa na danom odbore ani trošku nevzdeláva. Takým príkladom – кредит без трудов договор sú napríklad niektorí vynikajúci herci. Nezúčastnili sa žiadnej hodiny herectva, nechodili do žiadnej hereckej školy a predsa sú vynikajúci. Poďme si ich dnes priblížiť.

Jim Carrey je žiarivým príkladom herca, ktorý na štúdium herectva neminul ani minútu svojho času a ani jediný dolár. Pochádzal z nie veľmi zámožnej rodiny. Jeho otec prišiel o prácu, a to ho priviedlo k tomu, že musel opustiť školu ako 16 ročný, aby finančnú situáciu rodiny aspoň trochu vylepšil. Začal pracovať v továrni, nie však na dlho. Po roku si začal privyrábať vystupovaním po kluboch po Kanade. V 19. rokoch sa vydal do Hollywoodu a v roku 1983 sa mu podarilo získať rolu vo filme Introducing, neskôr sa dopracoval k účinkovaniu v mnohých filmoch, najmä komédiách. Celosvetovo je Jim známy ako herec schopný vyprodukovať tie najrôznejšie grimasy. Medzi známe herečky sa určite zaradila aj Meg Ryan, ktorá sa do New Yorku presťahovala z dôvodu, že chcela študovať žurnalistiku. Popri štúdiu sa uchádzala o úlohy v reklamách. Známa sa však stala až na základe účinkovania vo filme As the World turns. Štúdium žurnalistiky nedokončila, ale stala sa z nej svetoznáma uznávaná herečka. Medzi jej filmové prvotiny patri napríklad aj film Láska cez internet, kde si zahrala po boku nemenej známeho Toma Hanksa.

Na slovenskej scéne môžeme ako hercov nehercov spomenúť Milana Lasicu a Júliusa Satinského. Obaja si zahrali v mnohých českých aj slovenských snímkach, pričom ani jeden z nich nemá herecké vzdelanie. Síce študovali, ale len dramaturgiu. Okrem hereckého kumštu sa venovali glosovaniu, moderovaniu a Milan Lasica dokonca vydal aj CD a otextoval aj niekoľko známych piesni. Napríklad môžeme hovoriť o spolupráci s Petrom Lipom – Lipa spieva Lasicu. Obaja boli známy už počas štúdia na vysokej škole, keď vystupovali so svojimi autorskými dialógmi.

Zo Slovenska opäť až do sveta k hercom ako sú Johny Depp, Tom Cruis, či Cameron Diaz. Kto by to bol povedal, že ani jeden z nich nie je výsledkom hereckého štúdia. Všetci sú však dôkazom, že talent – http://pkrediti.com, charizma a prirodzenosť sú občas viac ako štúdium. Teda aspoň vyššie spomenutí sú toho jasným dôkazom. Veď Johny Depp začínal ako predajca pier až kým sa nedostal k svojej hereckej kariére. Od čias Nožnicovorukého Edwarda, a seriálu Jump Street 21 už ubehlo niekoľko rokov a Johnyho hviezda stále rastie. Zaradil sa medzi filmovú elitu a o jeho hereckých kvalitách nemožno pochybovať. Na konte má niekoľko rôznych postáv od dramatických po komediálne, a všetky veľmi presvedčivo zahrané. Aj Cameron Diaz sa najskôr predstavila ako modelka, ktorá dostávala menšie role vo filmoch. Svoju prelomovú úlohu si však zahrala až vo filme Maska spolu s vyššie spomínaným Jimom Carreym. Úloha vo filme maska ju dostala do povedomia divákov a začala byť čoraz viac obsadzovaná v hlavných úlohách.