Nástroje, s ktorými si zorganizujete finančný život

Organizovanie vašich financií sa môže javiť ako obrovský záväzok – obzvlášť keď žonglujete s viacerými prioritami, ako je úspora, investovanie a splácanie dlhov. Správa financií však nemusí byť na plný úväzok, hlavne ak používate nejaké ľahko použiteľné nástroje, ktoré vám pomôžu zefektívniť váš finančný život. Od sledovania platieb účtovníctva a zorganizovania príjmov vám v tomto článku ponúkame obľúbené nástroje na základe výskumu a skúseností.

1. Najlepší nástroj na organizovanie účtov: Shoeboxed

Ste zvyknutý používať obálky a kancelárske sponky na usporiadanie príjmov? Potom môže byť Shoeboxed priamo skvelý pre vás. Táto dômyselná aplikácia vám umožňuje ukladať a organizovať obrázky vašich príjmov a dokonca kategorizovať výdavky. Ešte lepšie je, že nasnímané obrazové kópie daňových dokladov sa prijímajú v čase zdanenia, čo vám umožní maximalizovať vaše zrážky – a minimalizovať papierovanie na dane.

Môžete tiež auto-archivovať príjmy z Gmailu, sledovať údaje o najazdených kilometroch a efektívne spravovať výkazy výdavkov. Majte na pamäti, že niektoré prémiové funkcie nesú cenovú značku. Napriek tomu, Shoeboxed môže byť jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sledovať vaše výdavky a znížiť míňanie papiera.

2. Najlepší nástroj na správu vernostných kariet: Key Ring

Ak používate vernostné karty obchodov, urobili ste veľký krok k zlepšeniu financií. Pokračujte o krok ďalej pomocou aplikácie, ako je Key Ring, na uloženie všetkých vašich vernostných kariet na jednom mieste a nikdy nepremeškáte úspornú príležitosť od svojho obľúbeného predajcu. Samozrejme, uvoľníte peňaženku z bremena nespočetných vernostných kariet. Okrem toho budete môcť dostávať kupóny od svojich obľúbených predajcov v aplikácii, vytvárať nákupné zoznamy a sledovať výpredaje.

3. Najlepší nástroj na rozdelenie výdavkov: Buxfer

Mnoho našich špičkových nástrojov má niekoľko funkcií a Buxfer nie je výnimkou, ale kde táto aplikácia naozaj vyniká, je tak, že je schopná rozdeliť vaše zdieľané výdavky a dokonca priamo ich preplatiť ostatným. Pre spolubývajúcich, rodinných príslušníkov alebo blízkych priateľov, ktorí často zdieľajú náklady, je to praktický spôsob rozdelenia výdavkov. Buxfer vám tiež umožňuje vytvárať rozpočty a pripomienky, ako aj importovať finančné údaje, aby ste mohli vidieť všetky svoje účty na jednom mieste 24/7.

4. Najlepší nástroj na riadenie dlhov študentských pôžičiek: Student Loan Hero

Máte študentské pôžičky? Cítime s vami – a rovnako tak táto aplikácia, miesto, ktoré vám pomôže efektívne splácať dlh. Čisté rozhranie Student Loan Hero vám umožňuje vidieť všetky vaše úvery na jednom mieste, takže môžete ľahko sledovať celkové náklady na splácanie. Stránka obsahuje aj množstvo užitočných kalkulačiek, ktoré vám umožnia spraviť si prehľad o všetkom, od úľav na študentských úveroch až po predčasné splatenie úveru. Okrem toho personalizovaný plán splácania stránok zohľadňuje vašu osobnú finančnú situáciu a vytvára návrhy na splácanie vrátane možností konsolidácie úverov alebo refinancovania.

5. Najlepší nástroj pre automatické investovanie: Acorns

Automatické nástroje na úsporu sa v posledných rokoch stali hitom, no ešte lepšie sú nástroje, ktoré vám umožňujú bez námahy investovať a najlepší z nich je aplikácia Acorns. Táto inteligentná aplikácia vám umožňuje prepojiť kreditné alebo debetné karty, ktoré používate pre denné výdavky, a automaticky zaokrúhľuje vaše nákupy na najbližšie euro a prevedie rozdiel na investičný účet. Vaše finančné prostriedky sú potom investované do nízko nákladových fondov a voila!